Mostecký automotoklub sleduje úspěchy svého člena Martina Kolomého

Dakarský střelec ošlehaný pouštním pískem mnoha ročníků legendárních maratónů Martin Kolomý se stal členem Automotoklubu Most. Následoval tak dvojnásobného mistra Evropy v závodech tahačů na okruzích Davida Vršeckého, s nímž ho pojí i členství v týmu Buggyra. Vršecký se navíc výrazně podílel na konstrukci Tatry Phoenix, s níž jede letošní ročník Rallye Dakar Martinův stájový kolega Jaroslav Valtr. Kolomý zaznamenal skvělý úspěch, když v úterý poprvé v kariéře vyhrál ve své Tatře Fat Boy v kategorii kamionů etapu nejproslulejšího závodu. Celkově je v soutěži, která letos vede Argentinou a Bolivií, šestý.

"Oba zkušení a slavní jezdci tak vyjádřili podporu našemu klubu, čehož si vážíme. Nyní pochopitelně napjatě sledujeme dakarské počínání týmu Buggyra a držíme Martinovi palce. Jsme rádi, že se mu zatím velmi daří a že zaznamenal historický úspěch. Posíláme do Argentiny gratulaci a zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu,“ uvedl člen řídicího výboru Automotoklubu Most Luděk Diviš.

Rozhodnutí úspěšných jezdců by mohlo přesvědčit ke vstupu do mosteckého automotoklubu i jeho fanoušky. Členem se totiž může stát každý příznivec motoristického sportu, který dbá zároveň na bezpečnost, což je i jednou z priorit mosteckého automotoklubu.

Vstup do klubu neobnáší žádný finanční vklad či poplatky, členství naopak zaručuje různé výhody a slevy. Patří k nim bezplatný vstup na vybrané akce a závody v letošním roce; patnáctiprocentní sleva na kurzy bezpečné jízdy na polygonu v areálu autodromu nebo patnáctiprocentní sleva na vstupenky Czech Truck Prix 2016. Nové akce a slevy klub postupně zveřejní na stránkách www.automotoklub-most.czwww.autodrom-­most.cz.

V oblasti motorsportu je hlavní náplní automotoklubu pořádání okruhových závodů. Vedle rozvoje motorismu včetně mladých talentů se automotoklub zaměřuje na zvyšování bezpečnosti silničního provozu, spolupráci s autoškolami a dalšími institucemi, provozování dětského dopravního hřiště v areálu mosteckého autodromu, organizování dětských letních táborů, programů a akcí v oblasti prevence nehodovosti silničního provozu, dopravní výchovy a vzdělávání či protidrogové prevence.