Automotoklub vyhlásil soutěž pro mladé talentové jezdce, mentorem bude Petr Fulín

Už v polovině března přivítá areál mosteckého autodromu mladé talentované jezdce ve věku od 14 do 25 let, kteří se přihlásí do soutěže Junior Star. Mohou se těšit i na dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC ve třídě TC2 a bývalého jezdce a promotéra Škoda Octavia Cupu Petra Fulína, který bude působit jako mentor týmu juniorských talentů.

Organizátorem soutěže je AUTOMOTOKLUB MOST, zájemci mohou posílat přihlášky do 10. března. Podrobné informace včetně výše startovného najdou na webové adrese www.juniorstar.cz.

„Cílem projektu je objevit mladé talentované lidi zapálené pro motoristický sport, kteří na sobě chtějí pracovat a stát se v budoucnu skvělými okruhovými závodníky. Navazujeme na úspěšné projekty minulých let, a to Formula Star a Race Star,“ vysvětlil člen výboru mosteckého automotoklubu Luděk Diviš.

Soutěž se uskuteční v areálu mosteckého autodromu ve dnech 19. a 20. března. První den čeká na všechny účastníky fyzický a vědomostní test, rozhovor v češtině a angličtině, jízdy na motokárách a test na simulátoru. Druhý den se v semifinále v praktické jízdě ve vozech a ve slalomu na čas na polygonu střetne nejlepších 30 mladých mužů a žen, do finále pak postoupí 15 z nich. Ti už budou bojovat o vítězství na závodním okruhu.

Soutěžící na prvních třech místech se mohou těšit na velmi zajímavé ceny a také podporu v začátcích sportovní kariéry. „Vítěz se zúčastní celé letošní sezóny obnovené série okruhových speciálů Octavia Cup, získá závodní licenci a dostane také kombinézu. Právě Petr Fulín pak bude na začínajícího jezdce dohlížet, radit mu a starat se o něj, aby mu start nové kariéry usnadnil a zpříjemnil,“ upřesnil Diviš.

Druhý v pořadí se jako jezdec zúčastní tří víkendů seriálu Twingo Cup, třetí místo je oceněno účastí ve dvou závodních víkendech stejného podniku.

Ani ti, kteří v Mostě neuspějí, by podle Petra Fulína na svou ambici stát se v budoucnu úspěšným závodníkem, neměli rezignovat. „Rozhodně jim doporučuji, aby setrvali, aby nelámali hůl. Mohou to zkusit příští rok a především, ti nejmladší budou mít spoustu času na to, aby dozráli a ještě o sobě dali vědět. Chce to trpělivost. Vždyť já jsem se k závodům dostal až v devětadvaceti letech. Nikdy tedy není pozdě,“ uklidňuje natěšené mladé fanoušky motorsportu.