POLYGON

Polygon Most

Polygon Most je unikátní areál, jehož výstavbu dokončila společnost AUTODROM MOST a.s. v roce 2005. Stále se jedná o největší a nejkomplexnější zařízení svého druhu v České republice, které svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel všech druhů a tonáží.

Použité moderní technologie umožňují na jednotlivých cvičných modulech celoroční provoz. I v letním období lze kdykoliv simulovat mokrou vozovku nebo podmínky odpovídající uklouzanému sněhu či ledu. Vyhřívaná technologie pak brání zamrznutí i během zimního období. Dodavatelem veškerých technologií je rakouská společnost TH Technische Hydraulik Planungs- und Errichtungs GmbH. Tato společnost je nejvyspělejším dodavatelem těchto technologií v Evropě.

Veškeré technologie prošly od ukončení výstavby polygonu již několika modernizacemi. Naposledy v létě 2012, kdy byly veškeré kluzné plochy v areálu opatřeny zcela novým nátěrem. Rozlehlost Polygonu Most spolu s jedinečným propojením na offroad dráhu a závodní okruh v Mostě nabízí kromě možnosti uspořádání kurzů pro řidiče i optimální podmínky pro konání prezentačních akcí a firemních dnů, a to nejen pro podniky zaměřené na motoristický průmysl.

Součástí areálu polygonu je i objekt se vstupní halou a recepcí, restaurací, třemi učebnami a sociálním zázemím. V objektu je umístěno i technické zázemí areálu, jež zajišťuje chod celého zařízení, ale také technologie umožňující vyhovět případným požadavkům klientů, například umývání vozidel po jízdě v terénu a podoně.

Praktický výcvik se provádí na příslušných cvičných plochách odpovídajících typu kurzu, a to pod dohledem instruktorů. Postupně seznamují účastníky se způsobem jízdy daným druhem vozidla a prakticky ověřují jejich poznatky z teoretické části. Po celou dobu je zajištěna komunikace mezi instruktorem a účastníkem prostřednictvím vysílačky. Během praktického výcviku se řidiči učí zvládat krizové momenty na kluzných plochách, konkrétně brzdění, výhýbací manévry, průjezd zatáčkou a brzdění v zatáčce, zvládnutí smyku a aquaplaningu. Rozsah i obsah výcviku lze přizpůsobit požadavkům klienta.

Součástí služeb, které nabízíme, je i catering a doplňkový program (čtyřkolky, jízdy zručnosti). Pro větší skupiny jsme schopni zajistit zázemí ve formě VIP stanů.

Autodrom Most jako celek se od roku 2014 otevírá široké veřejnosti. Plochy mosteckého polygonu se postupně upravují a zdokonalují. Cvičné plochy se v posledních letech vzhledem k řadě nových kurzů a akcí dále modernizovaly. Jednotlivé kurzy se začaly orientovat na širší spektrum zákazníků. Jedná se například o kurzy sportovní jízdy, kurzy zaměřené na zábavu nebo na konkrétní skupiny, například ženy, mladé řidiče či seniory.

Mostecký polygon jde stále dopředu. Vzorem mu jsou moderní cvičné plochy v okolních vyspělých státech, například v Rakousku. Stále se vyvíjí také kurz bezpečné jízdy, kdy klienti očekávají nejen nové znalosti, ale také zábavu. V současnosti je nejvíce oblíbený kurz bezpečné jízdy FUN. Do popředí se stále více dostává také kurz sportovní jízdy. Novinku pro jezdce, kteří rádi zkoušejí něco nového, představuje kurz DRIFT.

Polygon Most není ale jen o kurzech bezpečné jízdy a cvičných plochách. Rekonstrukci má za sebou trať pro motokáry, zcela nová je speciální offroadová dráha pro čtyřkolky a bugy vozy. Tato dráha se stále postupně vylepšuje a v současné době poskytuje pro zájemce dostatečné adrenalinové vyžití. Čtyřkolku či bugy si lze na polygonu zapůjčit.

Okolí areálu polygonu je nově vyasfaltované, a představuje tak další možnosti využití. Řidiči, kteří mají například problémy s parkováním v hustém městském provozu, si mohou na polygonu zdarma parkování vyzkoušet. Zbaví se tak ze zbytečného stresu, že omezují nebo zdržují jiné řidiče. Plochu na parkování mohou využívat také instruktoři autoškol se svými žáky.

Dětské dopravní hřiště dostalo modernější a zábavnější podobu. Kromě křižovatek opatřených  semafory, kde se děti učí jezdit na koloběžce, kole nebo in-line bruslích a zakoušejí situace jako v běžném silničním provozu, jsou k dispozici i nové herní prvky. Když děti unaví dopravní hřiště, mohou se odreagovat v dřevěném hradu nebo na různých prolézačkách.

Postupně se také mění celkový vzhled přilehlé restaurace, učeben a provozních budov. Interiér dostal jednotný moderní styl s motoristickou tematikou. Dnes představuje atraktivní zázemí pro firmy, které na polygonu proškolují své zaměstnance nebo organizují předváděcí akce.