Nejčastější dotazy

Proč je soutěž věkově omezená?

Protože je zaměřena na mladé lidi a jejich bezpečnost v silničním provozu. Akci podporuje Autoklub ČR a Český olympijský výbor, který preferuje v preventivních aktivitách právě tuto věkovou kategorii.

Jak se do soutěže přihlásit?

Ve vyhlášených termínech na základě vyplněné přihlášky, kterou obdržíte na místě nebo je ke stažení na webové adrese www.automotoklub-most.cz, konkrétně zde. Vyplněné přihlášky posílejte na e-mailovou adresu talent@automotoklub-most.cz nebo odevzdejte na recepci polygonu.

Co lze vyhrát?

Hlavní výhrou je účast v závodním víkendu obnoveného populárního seriálu Octavia Cup v příštím roce, vítěz usedne za volant jedné ze speciálně upravené škodovek. Soutěžící na 2. až 10. místě zdarma absolvují okruhovou školu na autodromu, soutěžící na 11. až 40. místě získají účast ve sportovním kempu s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Zbylí účastníci obdrží vouchery společnosti AUTODROM MOST.

Kde najdu termíny soutěže?

Jednotlivé termíny soutěže včetně časových údajů jsou zveřejněny na webu mosteckého automotoklubu, nebo autodromu.

Kolik činí vklad do soutěže?

Účastnický poplatek (startovné) je díky podpoře Českého olympijského výboru zanedbatelný. Pro 1. kolo soutěže činí 100 korun za půlhodinovou jízdu na malém závodním okruhu autodromu. Postoupivší do 2. kola zaplatí 400 korun za desetiminutovou jízdu po velkém závodním okruhu autodromu. Kdo se probojuje do 3., případně 4. kola soutěže, nehradí už žádný poplatek.

Mohu se přihlásit do soutěže až v místě jejího konání?

Ano, na recepci v budově polygonu vyplníte přihlášku.

Jaká je specifikace vozů pro soutěž, je povolený chiptuning?

Vůz musí být sériový, tedy neupravený, schválený pro silniční provoz, a to včetně pneumatik. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Chiptuning možný je, účastník soutěže ale musí organizátorům přiznat skutečný výkon svého vozu. Na jeho základě bude zařazen do příslušné kategorie.

Kde se jezdí?

První kolo soutěže se odehrává na malém závodním okruhu v areálu polygonu, zbylá kola soutěže pak na velkém závodním okruhu autodromu.