Kdo vstoupí do AMK Most, sveze se po okruhu zdarma

Oblíbené zimní jízdy pro veřejnost The Most Winter Challenge na velkém okruhu mosteckého autodromu pokračují v sobotu 25. února. Účastníci, kteří se na místě zaregistrují do Automotoklubu Most, získají po vyplnění a podepsání přihlášky bonus jednoho bloku jízd po dráze v trvání 25 minut zdarma. Stávající členové mosteckého automotoklubu pak budou mít po předložení členské karty nárok na absolvování dvou bezplatných bloků, celkem tedy 50 minut jízdy po oválu.

Součástí zimních jízd, jimž je dráha vyhrazena vždy od 10:00 do 16:00 hodin, bude i jednokolový, odlehčeně pojatý závod LOUDA CUP. Jezdci do závodu tradičně startují v 13:00 hodin formou Le Mans, tedy k autu musejí doběhnout, nasednout, připoutat se a vyrazit. Organizátoři atraktivitu závodu pak ještě umocňují tím, že na přední kapotu vozu soutěžících umísťují košík, do nějž vkládají tenisový míček. Jeho ztráta znamená diskvalifikaci.

„První tři nejrychlejší, kteří dorazí do cíle s míčkem v košíku, se mohou těšit na hodnotné ceny. Věnují je sponzoři a skutečně stojí za to,“ láká budoucí aktéry zajímavých soubojů na dráze eventová manažerka autodromu Veronika Raková.

Letošní na sníh a mrazivé teploty bohatá zima dosud lákala motoristické nadšence na zasněženou dráhu. Na konci ledna se dokonce podařilo ustanovit rekord dvouleté historie The Most Winter Challenge, a to 124 jízd po okruhu v jeden den. V posledních dnech však teploty stoupají, ovál tak po delší době odhalil svůj asfaltový povrch.

„Předpověď počasí hovoří spíše o oblevě, takže nového přívalu sněhu se nejspíš nedočkáme. Ale nevadí. Věřím, že i bez divokého driftování na sněhu si natěšení řidiči jízdy užijí,“ uvedla Raková. Jaké bude panovat počasí na dráze v sobotu ráno, si každý může ověřit na aktuálním snímku pořízeném webkamerami zde.

Zimní volné jízdy se uskuteční za každého počasí, více informací a další termíny zájemci najdou zde. Velký závodní okruh si lze kdykoli pronajmout také pro individuální testování a tréninky nebo testování a tréninky závodních týmů. Objednávky přijímá obchodní manažer pro sport Jakub Krafek na tel. č. 702 143 267 či e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz.