KURZY BEZPEČNÉ JÍZDY

Kurz bezpečné jízdy umožňuje seznámení s nejčastějšími krizovými situacemi, které mohou čekat na řidiče v každodenním běžném silničním provozu. Tyto situace se v kurzu naučíte nejen zvládnout, ale také jim předcházet, například dodržováním správné přípravy vozidla i řidiče před jízdou, jimž je věnována úvodní teoretická část kurzu. Při praktické výuce si pak vyzkoušíte brzdění na suché, mokré nebo velmi kluzké vozovce připomínající sníh či námrazu. Dále pak na těchto površích vyzkoušíte s pomocí vodních bariér brzdění s vyhýbáním, aby vás například na vozovce při skutečném provozu nepřekvapil nezodpovědný chodec.

Součástí kurzu je pak také zvládání smyku zadní a přední nápravy, brzdění a vyhýbání v kopci a v zatáčce.

KDY SE PŘIHLÁSIT DO KURZU?

Když chcete:
  • chránit zdraví nejen své, ale i spolujezdců
  • ušetřit náklady spojené s opravou vozu po nehodě
  • seznámit se s fungováním moderních asistenčních technologií ve vozidlech
  • předejít stresu a nervozitě z jízdy v krizových situacích, a to nejen na sněhu a ledu

Je možné absolvovat i další tématicky zaměřené kurzy. Více informací o kurzech bezpečné jízdy naleznete zde.